Mõnikord on hea saada pisut nõu, kuidas luua endale suurepärane kodu. Sattusime lugema vahvat artiklit, kus olid 10 sisekujundaja nõuannet, kuidas oma kodust “oma kodu” luua. Alljärgnevalt lühikokkuvõte eesti keeles.

Ei ole vahet, kas oleme elanud oma kodus 2 kuud või 20 aastat, kuid väike värskendus aeg-ajalt teeb ainult head. Meie elu on pidevas muutuses ja see peaks kanduma ka meie kodusesse interjööri. Muudatused ei pea olema kapitaalsed, teinekord piisab ka mõnest uuest sisekujunduselemendist või aksesuaarist koju, või värvivärskendusest. Kuid juhul kui aeg on küps, miks mitte värvida, vahetada välja suur osa mööblit või isegi muuta seinade asukohta.

Järgnevalt 10 nõuannet sisekujundajatelt, mis aitavad luua oma personaalse keskkonna, milles kandub edasi sinu personaalne stiil ja isikupära.

Reegel #1

“Reegel on see, et reegleid ei ole” – Billy Bladwin

Sageli võib kuulda sisekujundaja nõuannet, et mõtle kastist väljaspool ning reeglid on selleks, et neid rikkuda. Vali see, mis sobib sulle ning sinu isiklikku ruumi. Kuid püüa leida tasakaal igava ja liigsusele kalduva stiili vahel, piir on just täpselt seal, kus sulle sobib.

sisekujundaja_nõuanded_5

Reegel #2

“Ära lükka kunagi mööblit täiesti vastu seina. Nihutades oma tugitooli või diivanit kasvõi mõne sentimeetri võrra lood koheselt avatud ja liikuva ruumi” – Betsy Burnham
Reegel #3

#Ära unusta lage. Lagi on pahatihti osa ruumist, mis kipub unarusse jääma” – Albert Hadley

Alati alustame seintest, tapeedist, värvist, kuid samamoodi peaks mõtlema ka laele. Lagi annab toale raami, avaruse ja lisab erinevaid nüannse.

Reegel #4

Lisa pisut värvi, see muudab su ruumi nooruslikuks ja kaasahaaravaks” – Christina Murphy

Ära karda erksaid värve. Alusta näiteks aksessuaaridest, lisa erksat tooni vaas, padi, tekike, vaip. Värvidel on oluline roll ning need muudavad ruumid elevaks. Too kasvõi kimbuke säravaid lilli lauale vaasi ja vaata, kuidas ruum lööb särama.

Värvilised seinaterad leiad siit.

sisekujundaja_nõuanded_1

LEMMIK! Reegel #4

Lisa pisut värvi, see muudab su ruumi nooruslikuks ja kaasahaaravaks” – Christina Murphy

Ära karda erksaid värve. Alusta näiteks aksessuaaridest, lisa erksat tooni vaas, padi, tekike, vaip. Värvidel on oluline roll ning need muudavad ruumid elevaks. Too kasvõi kimbuke säravaid lilli lauale vaasi ja vaata, kuidas ruum lööb särama.

Värvilised seinaterad leiad siit.

LEMMIK! Reegel #5

Kasuta tapeeti uutes kohtades: laes, seinapaneelil, riidekapis, koridoris, väikestes koridorides. Põnev muster või tekstuur annavad väikestele ruumidele hoopis uue hingamise.” – Lindasy Coral Harper
sisekujundaja_nõuanded_2

#Reegel nr 6

Vanad asjad on küll toredad, kuid alati lisa ruumi midagi endast.” – Istvan Francer

Looga asjadel on sisekujunduses alati kindel koht, kuid kindlasti miksi uut vanaga, lisa koju oma personaalne olemus, milles on nii minevik, olevik kui ka tulevik.

Meie soovitame tulevikuks näiteks seda seinatera

#Reegel nr 7

Kodu kujundades ära unusta lõbutseda ja nautida. Sisekujundus ei ole igavene nagu abielu, sa võid alati ümber mõelda ja tehtut muuta.” – Ross Cassidy. Sellepeale midagi lõbusat teile SIIN

sisekujundaja_nõuanded_6

#Reegel nr 8

Mugavus loeb – nii visuaalne, vaimne kui füüsiline” – Mark Hapton

Hästi disainitud kodu on nii ilus kui mugav. Ära kunagi jäta mugavust kõrvale, kodu on elamiseks, mitte vaatamiseks.

#Reegel nr 9

Valgus loeb, igal ajal, igas ruumis.” Oscar De La Renta

Nii loomulikul valgusel kui lampidel on oluline roll. Pea seda kodu luues silmas, mõtle läbi ja vali lahendus, mis tagab piisava ja mõnusa valguse igal ajahetkel.

Vahvad puidust lambid on jõudnud meie e-poodi, vaata siit

sisekujundaja_nõuanded_4

LEMMIK #Reegel nr 10

Sisekujunduselemendid ja aksessuaarid kodus panevad i-le punkti. Just nii saab kodu hinge.” Austin Warner

Just see sama mõtteviis pani meid looma Seinatera. Sinu valitud aksessuaarid sinu kodus loovad sinule omase keskkonna, neid on lihtne ja soodne vahetada, just täpselt nii tihti kui tuju tuleb.

Täienenud sisekujunduselementide/aksessuaaride valiku leiate siit

sisekujundaja_nõuanded

Allikas: freshome.com

Pildid: freshome.com + Pinterest