Kas sina tead, miks linane sall ja linasest tooted üldiselt on väga hea valik? Ja mis teeb selle materjali heaks? Selles blogipostituses vaatame lähemalt linase erinevaid häid omadusi.

 

Linane on väga vana materjal, tõenäoliselt üks vanemaid, sest selle ajalugu ulatub tuhandete aastate taha. Linane on teinud viimase 50 aasta jooksul tõelise võidukäigu. 1970ndatel moodustas linase kanga osakaal rõivatööstuses ca 5%, kuid juba 1990ndatel oli see kasvanud 70%-ni. Viimastel aastatel on linane muutunud väga trendikaks materjaliks üle maailma, sellest valmistatakse nii sisutustooteid, voodipesu, kodutekstiile ning muidugi ka rõivaid ja moeaksessuaare nagu Sunday Linen 100%  linane sall.

 

 

 

 

 

linane_sall

LINANE ON PRAKTILINE JA FUNKTSIONAALNE

 

Linast hinnatakse eelkõige materjali suurepäraste omaduste tõttu – see hingab hästi reguleerides õhu liikumist keha ümber. See muudab linase eriti sobivaks materjaliks sooja kliimasse ja suveperioodiks. Hea õhujuhtivus tuleneb viisist, kuidas kangast kootakse ning linakiu spetsiifilistest omadustest. Linasel on head omadused, mis imevad higi ja niiskuse endasse ning rõivas või aksessuaar ei tundu ebamugav või niiske. Võrreldes näiteks villa või siidiga on linane sall oluliselt kergem, hingavam ja “jahutavam” valik soojade ilmadega. Kandes linasest materjalist rõivaid või aksessuaare, on tajutav temperatuur 3-4 C madalam võrreldes näiteks siidi või puuvillaga. Samuti higistavad linast kandvad inimesed oluliselt vähem puuvillasega võrreldes. Kõike seda tänu linase võimekusele reguleerida ja juhtida sooja meile sobival viisil.

 

Kuid mitte ainult, tänu omadusele juhtida ja reguleerida sooja, sobib see ideaalselt ka muudeks aastaaegadeks. Külmemates tingimustes ja jahedamas kliimas hoiab linane sooja, kuid ei aja ebamugavalt higistama. Linane sall kohandub sinu kehatemperatuuri ja välistemperatuuriga just nii, et tunned end mugavalt kogu aasta vältel.

 

Linane on vastupidav materjal. Linakiud on tuntud kui üks maailma vastupidavamaid materjale. Võrreldes näiteks puuvillakiuga on linakiud enam kui 30% tugevam, mis teeb sellest vastupidava ja ajatu materjali. Linastesse rõivastesse ja aksessuaaridesse tasub investeerida, kuna võite need õige hoolduse korral pärandada edasi uutele põlvkondadele.

 

LINANE ON KEHA- JA KESKKONNASÕBRALIK

 

Linane on tuntud ka oma antibakteriaalsete ja hüpoallergiliste omaduste poolest. Eelpool kirjeldasime linase omadusi juhtida niiskust ning kuivada kiiresti, siis aitab see vältida bakterite kogunemist kangasse oluliselt vähemal määral kui näiteks puuvillane. Inimesed kes on allergilised näiteks tolmule jms, tunnevad end linast kasutades oluliselt mugavamalt ja paremini. Samuti tundliku nahaga kandja seljas on linane mõnus materjal, kuna ei ärrita nahka, vaid laseb sel loomulikult hingata.

 

Linane on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik materjal. Tänapäeval on materjalide ökoloogiline jalajälg ja mõju keskkonnale oluliseks faktoriks, mis mõjutab meie otsuseid erinevate toodete valikul. Hea uudis on see, et lina on üks rohelisemaid materjale – lina kasvab väga hästi ka kesistes kasvutingimustes ning selle kasvatamiseks vajatakse oluliselt vähem vett võrreldes näiteks puuvillaga. Positiivne on ka see, et kui oled otsustanud oma linastest asjadest siiski lõplikult loobuda, siis lina on biolagunev materjal ja sellest ei jää järgi keskkonda kahjustavaid jäätmeid.

linane_sall

Linane sall näeb välja põnev ja ilus. Linasel kangal on iseloomu, selle poorne tekstuur muudab selle värvimise hõlpsaks ja lihtsaks. Linase pesemine muudab materjali pehmeks ja koduseks, andes sellele omapärase välimuse. Sunday Linen rõngassallid on valmistatud pestud linasest, mis iga pesuga muutuvad veel pehmemaks ja mõnusamaks. Linase kanga õigest hooldamisest saad peagi lugeda eraldi blogipostitusest.

Linase eelistamine rõivaste ja aksessuaaride puhul pole pelgalt moe- või stiiliotsus.

See on ka praktiline, mõistlik ja keskkonnasõbralik valik, et tunda end mugavalt ja kaunilt.  

 

Sunday Linen rõngassallid on inspireeritud skandinaaviast ning lõputust armastusest sallide vastu, need on disainitud ja toodetud Eestis. Rõngassallid on saadaval erinevates värvitoonides. Linane sall on praktiline, ajatu ja unisex valik.