Mida pakkida kaasa puhkusele? See küsimus on suvisel puhkuseperioodil tihti meie mõtetes.

Kohver või seljakott, pagasinõuded ja hulk tarvilikke asju seavad puhkusele sõites pagasile teatud piirangud – puhkusekott võiks olla kompaktne, praktiline ja hästi pakitud.

 

rannalina_rannaratik_reisirätik

Less is more (ingl k vähem on rohkem) põhimõte on puhkajale heaks suuniseks – läbimõeldud reisikotiga saad keskenduda puhkusele täiel rinnal ja kõik vajalik on olemas. Vahet ei ole kas puhkad koduses Eestis või siirdud mõnd välisriiki avastama. Selles blogipostituses jagame teiega üheksat nõuannet, mida pakkida puhkusele kindlasti kaasa.

 

1. Dokumendid ja pangakaardid

Esimene asi mida pakkida puhkusele kaasa on dokumendid ja raha. Nendeta puhkusel hakkama ei saa, paraku. Seetõttu veendu juba aegsasti, et su reisidokumendid on kehtivad ja olemas, samuti varu kaasa pisut sularaha esmaste või ootamatute kulude katteks. Lisaks võta kaasa ka pangakaart, millega saad reisil olles tasuda suuremate kulude eest või võtta vajadusel pangaautomaadist lisaks sularaha. Reisile minnes on hea idee asendada tavapärane mahukas rahakott kompaktse ja pisema rahataskuga, et see mahuks hõpsasti ka väiksemasse kotti või suisa taskusse.

 

WOUF väikesed lukuga kotid on reisil ideaalsed, kuna mahutavad vajalikud kaardid (nii panga- kui ID kaardi, lisaks mahub sinna ka vajalik hulk sularaha ja huulepulk). Kirjud mustrid ja põnevad värvivalikud haakuvad puhkusemeeleoluga imeliselt.

 

2. Päikeseprillid

Päikeseprillid on kindlasti miski, mida pakkida puhkusele kaasa. Päike on suvel intensiivne ja ere, mistõttu on oluline oma silmi selle eest kaitsta ja hoida.

 

sunday_puuvillane_Ratik_rannaratik_rannalina

Pildil: Sunday 100% puuvillased rannarätikud Barcelona.

 

3. Päikesekreem ja muud nahahooldustooted

Päikesekreem ja muud nahahooldustooted on puhkusele minnes väga olulised. Hoia oma nahka päikese eest, nii saad nautida mõnusat puhkust ja ei pea piinlema päikesepõletusest tingitud vaevuste käes. Lisaks tasub peale päevitamist kindlasti nahka ka niisutada ja kreemitada. Päikesekreem, nahahooldustooded, reisisuuruses shampoonipudelid ja muud vajalikud kosmeetikatooted mahuvad ideaalselt WOUF suurde kosmeetikakotti.

 

wouf_suur_kosmeetikakott

 

Igapäevakosmeetika mahub parajalt ära WOUF väiksesse kosmeetikakotti.

Alumisel pildil: WOUF kosmeetikakott Pink Marble.

keskmise_suurusega_kosmeetikakott

4. Puuvillane rätik

Puuvillane rätik on reisides asendamatu. See on multifunktsionaalne tekstiilitoode, mis on üheaegselt nii rannalina, sall, piknikulina, kerge tekk, saunalina, rannakleit, peakate ja palju muudki. Rio ja Barcelona mudelid kaaluvad ca 300gr (mõõdud 100 x 180 cm) ja rulli keeratuna võtavad kotis väga vähe ruumi. Puuvillane rätik on kerge, kompaktne, kiiresti kuivav ja praktiline valik, mida pakkida reisikotti. Jahedates siseruumides ja lennukis pakub see piisavalt sooja, rannas sobib nii päevituslinaks kui kuivatamiseks, matkates rätikuna kasutamiseks.

 

sunday_ratik_reisiratik_puuvillane_ratik

sunday_ratik_rannalina

Piltidel: Sunday 100% puuvillane rannalina Barcelona roosa-beez, rannalina Barcelona mint-teksasinine.

 

Autoga reisides on hea idee pista reisikott ka Sunday pleed – nii on mõnus pidada lõunapiknikut või süüa õhtusööki looduskaunis kohas, mis teele jääb ja kutsub peatuma. Pleed sobib ka pikkadel autosõitudel kergeks tekiks nii suurtele kui väikestele.

 

Sunday rätikutest saad lugeda lähemalt veel SIIT ja SIIT.

sunday_puuvillane_pleed

puuvillane_pleed_puuvillane_ratik

Pildil: Sunday 100% puuvillane pleed Amsterdam ja Sunday puuvillane pleed-rätik Amsterdam sinine.

 

5. Riidest kott ja rannariided

Puhkusele minnes võta kaasa ka riidest kott, seda saad kasutada mitmel moel – võta sellega lennukisse või muusse sõiduvahendisse kaasa vajalikud asjad ja meelelahutus, mine randa, käi kohalikus poes või turul (ei ole vajadust osta kilekotte), paki kaasa vajalik päevaseks väljasõiduks. Kui sa kotti ei kasuta, mahub see mõnusalt sisuliselt taskusse. Kindlasti paki puhkusele kaasa ka rannariided, et nautida päikest, vett ja meeldivat olemist.

 

rannalina_rannaratik_reisirätik

Foto: @anabelambos, pildil Sunday Rio roosa rannalina

poekott_sonumiga_sa-oled-imeline-must

Piltidel hea sõnumiga poekott Suvi on imeline, hea sõnumiga poekott Unista, avasta…must.

 

6. Praktiline garderoob ja jalatsid

Reisigarderoobi ja jalatsite pakkimisel lähtu eelkõige reisi eesmärgist – kas on tegemist aktiivse puhkusega matkaradadel, rannapuhkuse või hoopis ekslusiivse hotellipuhkusega kaunis kuurortis. Pakkimisel vali praktilised ja mugavad riided ning jalatsid. Less is more ehk mõtle hästi läbi, mida millega saab kombineerida ja kuhu sa milliste valikutega lähed. Sooja kliimasse minnes ei ole mõistlik pakkida kaasa ülearu palju sooje riideid, sest üldiselt jäävadki need kohvrisse koju naasmist ootama.

 

linane_Sall_rõngasall

Pildil: 100% linane sall kahvaturoosa.

 

7. Aksessuaarid

Aksessuaarid on puhkusekotti pakkides sinu parim sõber – erinevaid riideid ei ole tarvis kaasa pakkida ülearu palju kui oled mõelnud läbi ka aksessuaarivaliku, mida reisile kaasa võtad. Lahe kübar või äge nokamüts aitavad kaitsta sind päikese eest; kõrvarõngad, kaelakeed, käevõrud, sallid jms aitavad hetkega luua samast rõivakomplektist uue looki. Ehted ja muud väiksemad vidinad mahutab suurepäraselt hea sõnumiga (kosmeetikakott). Nii on tarvilikud asjad kompaktselt ühes kohas ja ei kao suuremas pagasis ära.

 

hea_Sõnumiga_kosmeetikakott_kosmeetikakottreisile

Pildil hea sõnumiga kosmeetikakott Ilusad tüdrukud.

 

Sallidest rääkides võid kotti pista linase salli, mida jahedamal hetkel kaela panna või ümber õlgade boolerona sättida. Linane sobib suvisesse kliimasse hästi, linase salli headest omadustest saad lugeda lähemalt SIIT.

 

linane_Sall_rõngassall_ringsall

Pildil: 100% linane sall mündiroheline, hea sõnumiga poekott Sa oled imeline.

 

Ka aksessuaaride puhul mõtle hoolikalt läbi, mida pakkida reisile kaasa ja mille võiks seekord siiski koju jätta.

 

8. Fotoaparaat ja muud tehnikavidinad

Osa puhkuserõõmust on kindlasti ka kaunite paikade ja imeliste hetkede jäädvustamine. Võta kindlasti kaasa fotokaamera või tee oma telefoniga pilte. Samuti ära unusta kaasa pakkida vajalikke laadijaid, et vajadusel seadmeid laadida saaksid. Kõrvaklapid on lennureisil ja kärarikastes paikades head abilised. Kui võtad kaasa iPadi või arvuti, siis pane need kindlasti vastavasse ümbrisesse, et vältida nende purunemist või väiksemaid kahjustusi reisi käigus. Lastega reisides on elektroonikaseadmed samuti abiks pikematel lennureisidel või ooteaegadel igavuse peletamiseks.

 

Meie valikust leiab vahvad WOUF iPadi ümbrised, millega seadmed on turvaliselt kaitstud.

 

Pildil WOUF iPadi ümbris Butterfly.

 

9. Vajalikud ravimid

Vajalikud ravimid ja esmaabitarbed on kindlasti olulised asjad, mida reisikotti pakkida. Ole siinkohal ratsionaalne ja mõistlik, kuid võta kindlasti kaasa ravimid, mida igapäevaselt vajad. Samuti plaastrid, valuvaigisti, allergiaravimid, kõhulahtisuse vastased ravimid jms tasub kaasa pakkida. Küsi julgesti apteegist reisiapteegi pakkimisel nõu. Reisiapteegi mahutad samuti sõnumiga (kosmeetika)kotti ja nii on kõik vajalik kindlalt ühes kohas olemas.

kosmeetikakott_lukuga_kott_onn_peitub

Pildil hea sõnumiga kosmeetikakott Väikesed asjad.

 

Soovime Sulle ilusat ja meeldejäävat (suve)puhkust!

Kui sinu reisikotti jõuab mõni toode meie valikust, siis jaga oma mälestusi kasutades #seinastseina. Aitäh!