Sisustusideed kontorisse tulid mõttesse seoses järgmise küsimusega: kui Sulle antakse valida kas valiksid hästi kujundatud inspireeriva hotellitoa või igava ja halli hotellitoa, kumb oleks Sinu valik? On suhteliselt kindel, et eelistaksid inspireerivat keskkonda hallile, kuid paraku kipub kontorikeskkond sageli olema pigem üksluine. Ka kontorikeskkond saab inspireerida, avardada loovust ja aidata kaasa soovitud eesmärkide saavutamisele.

10 praktilist, lõbusat ja inspireerivat sisekujundusideed kontorisse:

 

1. Loomad ja pildiraamid kontoris

Lubades töötajatel tuua kaasa isiklikke esemeid, perepilte, ja võtta tööle kaasa lemmikloomi ei maksa ettevõtte jaoks mitte midagi, kuid kasutegur on suur. Isiklikud esemed ja lemmikloomad toovad igavasse kontoriruumi värvi ja elu, lubavad tiimiliikmetel jääda iseendaks ka tööl, mis on tähtis kogukonna loomiseks. Loomulik keskkond ja enesetunne mõjuvad loovusele ja innovatiivsusele positiivselt. Usaldusväärses ja mugavas keskkonnas on inimesed riskialtimad ja avatumad.

10_sisekujundusideed_kontorisse_5

2. Seinakleebised kontorisse

Rendipinnal töötades on sageli võimalused kontori sisekujundust muuta küllatki piiratud. Sellisel juhul tasub valida mõned sisekujundusideed kontorisse, mida on kerge ellu viia ja vajadusel muuta. Üks selline sisekujundusidee kontorisse on kergelt eemaldatavad seinakleebised, mis aitavad anda ruumile omanäolise, huvitava või hubase ilme. Tore idee on maailmakaart koosolekuruumi seinal, kuhu saab märkida partnerite, harukontorite, klientide või tulevaste puhkusereiside asukohti.

10_sisekujundusideed_kontorisse_Seinakleebis-Maailmakaart2

3. Erinevad tahvlid kontorisse

Korktahvlid, kriiditahvlid, klaastahvlid, ja memotahvlid on alternatiiv levinud pabertahvlile. Tahvel, mis on kontoris sageli asendamatu võib samas olla ka pilkupüüdev sisekujundusdetail kontoris. Suuremates kontoriruumides võib mõelda ka suuremate pindade katmisele tahvelvärvi või korgiga. Ka spetsiaalset klaasi saab edukalt märkmete tegemisel suurematel pindadel. Väiksema formaadiga tahvlid on ka väga praktilised kodukontoris kasutamiseks.

10_sisekujundusideed_kontorisse_8

10_sisekujundusideed_kontorisse_8

4. Laekaunistused kontorisse

Kui oled avatud uutele ideedele, kuid samas soovid, et kontori sisekujundus üldiselt oleks tagasihoidlik või pigem neutraalne, siis mõtle laele. Kui seinakleebised ei sobi kontorisse, siis ehk sobivad kleebised hoopis lakke? Kindlasti kipub pikal koosolekul pilk lakke rändama ja vahva üllatus oleks sealt leida üllatav pilt, motiveeriv mõttetera või ettevõtte tunnuslause.
Lisaks tasub mõelda ka sellele, millised lambid kontorisse on valitud. Tööruumide valgustusele kehtivad kindlad nõuded ja reeglid, kuid huvitavad laelambid võivad lisada üldilmele palju omapära ja iseloomu.

10_sisekujundusideed_kontorisse_12

5. JÄLGI JA PANE TÄHELE

Kuidas luua oma tiimile sobivaim keskkond? Ära küsi seda tiimilt, vaid hoopis jälgi neid. Vastusevariantideta on väga raske anda vastuseid küsimusele, “mida te soovite”? Jälgi oma tiimi – kas diivani, tugitoolidega ja patjadega koosolekuruum on teistest enim broneeritud, kuid mõni ruum seisab päevast päeva tühjana? Jälgimine ja märkamine annab (väikeettevõtte) juhile palju infot, millised sisekujundusideed kontorisse antud kontorikeskkonnas toimivad ja millised mitte.

 

6. Seinapildid kontorisse

Lihtne viis kontori muutmiseks on kasutada erinevaid seinapilte. Klassikalistele maalidele, fotodele lisaks võib seinale riputada ka erinevaid sõnumeid. Need sõnumid võivad olla ettevõtte väärtused, inspireerivad mõtteterad, motiveerivad ütlused, praktilised nõuanded, või midagi hoopis humoorikat. Kodukontori kujundamisel on inspireerivad ütlused väga populaarsed, eriti just skandinaavia stiilis kodukontorites ja töötubades.

10_sisekujundusideed_kontorisse_4

7. Kontori köök on kontori süda

Kontori kööki või puhkealale armastavad töötajad koguneda. Sageli leiavad seal aset huvitavad töised ja ka mittetöised vestlused. Kontori köögis võib samuti kasutada tahvleid, kuhu kollegidele jätta praktilisi või toredaid märkmeid.
Tassialused kontori köögis aitavad võidelda omanikuta kohviplekkide vastu ning lisavad keskkonnale teatud hubasust.
Vahva idee on liigutatav kohvilaud, mille saab näiteks korral liigutada koosolekuruumi ja hiljem kööki tagasi.

10_sisekujundusideed_kontorisse_11

10_sisekujundusideed_kontorisse_9

8.  Seinakell kontorisse

Igas kontoris on ajal oluline roll. Sisekujundusideed kontorisse võiks kindlasti hõlmata ka omanäolist või huvitavat seinakella. Tavalise kella asemel võib valida näiteks puidust seinakella, mis on oma olemuselt juba soojem ja kodusem kui näiteks plastikust kell. Tore lahendus on ka tahvel seinakell, kuhu saab kirjutada erinevaid sõnumeid või märksõnu.

10_sisekujundusideed_kontorisse_seinakellkontorisse_musttahvelkell

9. Loo kontorisse erinevad alad

Hästi toimivas linna või restorani on planeeritud erinevad alad ja tsoonid. Kui tiim soovib lobiseda, siis seisavad nad köögilaua äärde, samas kui soovitakse vestelda privaatselt, siis valitakse pigem eraldatud diivanid või koosolekuruum. Linnaplaneerimisest ülevõetud sisekujundusideed kontorisse planeerivad erinevat tüüpi alasid, mis pakuvad tiimiliikmetele valikuvõimalust.

10_sisekujundusideed_kontorisse_1

10.  Huumor kontorisse

Huumorit pole kunagi liiga palju. Inimesed hindavad ettevõtteid, kus on lisaks kõigele muule ka lõbus töötada. Leia kontoris koht, kuhu maitsekas, temaatiline ja õiges vormis huumor sobib.

10_sisekujundusideed_kontorisse_seinatera

Artiklis on kasutatud materjale inc.com.

LEIA TOOTED KONTORISSE